Nagihan Akarsu Psikoloji ve Eğitim Merkezi

galeri

Firma Hakkında

2010 yılı Ankara Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Üniversite hayatı boyunca Sincan Çocuk ve Gençlik Cezaevi, Dışkapı Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Polikliniği, Keçiören Rehberlik Araştırma Merkezi, Gazi Çocuk Yuvası gibi yerlerde staj yapmıştır. Üniversite dersi olarak çocuk zeka ve dikkat testlerinin uygulamalı eğitimlerini almıştır. Tez konusu olarak “Kadına Yönelik Şiddet ile Eğitim” arasındaki ilişkiyi araştırmıştır.
Mezun olduktan hemen sonra Ankara’da Selvi Özel Eğitim Merkezi’nde 6 ay çalıştı. Daha sonra Özel Ordu Medicalpark Hastanesi’nde 8 yıl kadar psikiyatri, nöroloji ile birlikte bir çok test ve çalışma yürüttü. Şimdi kendi açtığı Psikoloji ve Eğitim Merkezi’nde danışanlarını almaya devam etmektedir. Bir şirketin orta yöneticilerine 5 oturumluk “İşyerinde Güvenli Davranış” eğitimi verdi. Medicalpark Hastanesi personel ve hemşirelerine 10 oturumluk grup terapi çalışması yaptı.
Çocukluk ve ergenlik dönemi özel ilgi alanıdır. Toplumdaki değişimin çocukları eğitmekten geçtiğine inanır. OYUN TERAPİSİ ve Çocuklarla EMDR yöntemiyle çocuklarda yaşanan birçok kaygı, korku, travma, ve bağlanma problemleriyle çalışmaktadır.
PLAY-ATTENTİON bilgisayar programı ile dikkat ve öğrenme problemleri çalışmakta, eğitim öncesi dikkat ve performansı ölçmek için ise özel bir test uygulamaktadır.
Yetişkin terapisine yönelik Doç. Dr. Hakan Türkçapar’dan BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ eğitimi almıştır. Ayrıca geçmişteki travma ve acı anılarımızdan kurtulabileceğimiz EMDR tekniğini kullanmaktadır. ÇİFT VE CİNSEL TERAPİ yapmakta olup, ilişkiye yönelik birçok konuda test uygulayabilmektedir.
Şirketlere farklı çalışma dinamikleri ve sorunlara yönelik KURUMSAL DANIŞMANLIK yapmaktadır.

Tedavi edilen hastalıklar
Depresyon
Aile İçi İletişim Sorunları
Sosyal Fobi
Yaygın Anksiyete Bozukluğu
Sınav Kaygısı
Panik Atak
Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)
Obsesif-Kompulsif Bozukluk
Stres
Çocuk Ve Ergen Psikolojisi
Davranış Bozuklukları
Vajinismus
Gelişim Bozuklukları
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
İlişki Problemleri
Motivasyon Eksikliği

GOLD FİRMA

Firma Bilgileri

Firmaya Mail Gönder

Paylaş